- Forsiden
- MÆRKER
- MÆRKER HERRESKO STR. 42-54
- Propét / Vidde 3E & 5E
Propét / Vidde 3E & 5E
Søger du herresko med ekstra vidde, så bliv lidt længere her på siden. Vi køber kun herresko hjem til butikken med vidde 3E og vidde 5E, så der er rigtig god plads i forfoden til den brede fod og høje vrist. Nogle af Propét´s modeller har dobbelt indlægssål, så du kan fjerne den ene og skabe endnu mere plads. Bruger du indlæg, kan du tage begge såler ud og lægge dit eget indlæg i, uden at det vil optage plads i skoen. Hvis der er dobbelt-sål i din interesserede model står det beskrevet i produkt-teksten.
Vidde 3E = Let bred
Vidde 5E = Ekstra bred
95% af vores herresko fra Propét har vidde 5E,og det er noget som mange af vores kunder elsker. Følelsen af at træde ned i en sko hvor der rent faktisk er luft omkring tæerne, er en skøn følelse, og det oplever mange kunder, at Propét kan give dem. En anden fantastisk ting ved Propét, er at de producerer sko som alle andre også går i til hverdag. Du vil på ingen måde føle dig malplaceret ved at have et par Propét sko på fødderne. De producerer sneakers, snøresko, sejlersko, sandaler, ørkenstøvler, hjemmesko og sikkerhedsstøvler. Blot med det fantastiske plus, at de er ekstra brede.
Vores andet XL brede herresko mærke hedder APIS, og modeller fra dem kan du finde VIA DETTE LINK.
Har du ledt forgæves efter sko der er brede nok til dine fødder, så fortvivl ikke. Giant Shoes er specialister i brede herresko til mænd i størrelse 42-52. Vi sælger herresko der ligner alle andre herresko. Der er blot den unikke forskel, at vores rent faktisk har plads til dine tæer. Døjer du med hævede ankler og fødder, så kan vi også finde sko til dig. Vi står klar seks dage om ugen til at betjene dig og rådgive dig omkring dine nye smarte sko med ekstra bredde.